CWR11NK335KBB
Mfr.Part #
CWR11NK335KBB
Tantalum Capacitors
Width :
4.3mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Height :
2.8mm
Ripple Current :
110mA
Packaging :
Bulk
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
7.3mm
Capacitance :
3.3μF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Reference Standard :
MIL-PRF-55365/8
J BEND
ESR :
2000 mΩ
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
HTS Code :
Positive Tolerance :
10%