CWR11HK226MRB
Mfr.Part #
CWR11HK226MRB
Capacitance :
22µF
Mounting Feature :
Surface Mount
HTS Code :
Positive Tolerance :
20%
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Bulk
Reference Standard :
MIL-PRF-55365/8
EAR99
Negative Tolerance :
20%
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Datasheets
CWR11HK226MRB
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk