CWR11HH106MC
Mfr.Part #
CWR11HH106MC
Ripple Current :
80mA
Capacitance :
10μF
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Width :
3.2mm
Length :
6mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
POLARIZED
ESR :
2500 mΩ
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
Surface Mount :
yes
Reference Standard :
MIL-PRF-55365/8
Height :
2.5mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
0.0016mA
Negative Tolerance :
20%
Positive Tolerance :
20%