CWR09NK335KBA\TR
Mfr.Part #
CWR09NK335KBA\TR
Capacitance :
3.3μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Polarity :
POLARIZED
Negative Tolerance :
10%
2
ESR :
2000 mΩ
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Size Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Reach Compliance Code :
not_compliant
Ripple Current :
100mA
Leakage Current :
0.002mA
Height :
2.79mm
Mounting Feature :
Surface Mount
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Length :
6.73mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Reference Standard :
MIL-PRF-55365/4
Tantalum
Width :
2.79mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Positive Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Datasheets
CWR09NK335KBA\TR
3.3μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Tape & Reel (TR)
CWR09NK335KBA\TR Overview
A ripple current of 100mA is set on the capacitor.This capacitor leaks current 0.002mA.Its tan delta is 0.06, which is an electrical dielectric test used to determine its quality.
CWR09NK335KBA\TR Features
100mA is the ripple current of the capacitor
a leakage current of 0.002mA in this capacitor