CWR09MH105KCA\W
Mfr.Part #
CWR09MH105KCA\W
Packing Method :
WAFFLE PACK
Size Code :
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Factory Lead Time :
8 Weeks
Pbfree Code :
No
ESR :
6500 mΩ
Positive Tolerance :
10%
Operating Temperature (Max) :
125°C
HTS Code :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Height :
1.27mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Width :
2.54mm
Tan Delta :
0.06
Ripple Current :
40mA
Negative Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
1μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Length :
3.81mm
Packaging :
Bulk
Leakage Current :
0.001mA
Datasheets
CWR09MH105KCA\W
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
CWR09MH105KCA\W Overview
The capacitor's ripple current is set to 40mA.The leakage current of this capacitor is 0.001mA. Tan Delta is an electrical dielectric test on the insulating oil used to determine its quality, and its tan delta is 0.06.
CWR09MH105KCA\W Features
40mA is the ripple current of the capacitor
a leakage current of 0.001mA in this capacitor