CWR09MB685KBB\W
Mfr.Part #
CWR09MB685KBB\W
Operating Temperature (Max) :
125°C
Size Code :
Height :
2.79mm
Width :
3.81mm
ESR :
1300 mΩ
Length :
7.24mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Capacitance :
6.8μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Positive Tolerance :
10%
Packing Method :
WAFFLE PACK
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
140mA
Leakage Current :
0.003mA
Negative Tolerance :
10%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ