CWR09KK475KBB\W
Mfr.Part #
CWR09KK475KBB\W
Packaging :
Bulk
Positive Tolerance :
10%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
WAFFLE PACK
ESR :
2500 mΩ
Pbfree Code :
No
Length :
5.59mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
HTS Code :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Leakage Current :
0.002mA
Tan Delta :
0.06
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Negative Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
JESD-609 Code :
e0
Width :
3.43mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Height :
1.78mm
Ripple Current :
80mA
Capacitance :
4.7μF
Datasheets
CWR09KK475KBB\W
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Bulk
CWR09KK475KBB\W Overview
Capacitor ripple current is set to 80mA.0.002mA is the leakage current of this capacitor.The tan delta of the insulating oil is 0.06 based on its electrical dielectric test.
CWR09KK475KBB\W Features
80mA is the ripple current of the capacitor
a leakage current of 0.002mA in this capacitor