CWR09KK105KBA\TR
Mfr.Part #
CWR09KK105KBA\TR
Tantalum Capacitors
Packing Method :
TR, 13 INCH
Width :
1.27mm
Leakage Current :
0.001mA
Capacitance :
1μF
Ripple Current :
40mA
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
HTS Code :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Negative Tolerance :
10%
Positive Tolerance :
10%
Length :
5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
125°C
ESR :
6500 mΩ
Height :
1.27mm