CWR09KB156KBB\W
Mfr.Part #
CWR09KB156KBB\W
Bulk
ESR :
1000 mΩ
Terminal Finish :
Gold (Au)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
15μF
Terminal Shape :
J BEND
Ripple Current :
150mA
Polarity :
POLARIZED
Packing Method :
WAFFLE PACK
Leakage Current :
0.004mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Reference Standard :
MIL-PRF-55365/4
Positive Tolerance :
10%
2
Width :
3.81mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
0.06
Published :
Dielectric Material :
Tantalum
Size Code :
Negative Tolerance :
10%