CWR09JK225KBB\TR
Mfr.Part #
CWR09JK225KBB\TR
Tantalum Capacitors
JESD-609 Code :
e0
Negative Tolerance :
10%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Terminal Shape :
J BEND
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tan Delta :
0.06
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
2.2μF
Positive Tolerance :
10%
ESR :
5000 mΩ
Height :
1.27mm
Leakage Current :
0.001mA
Width :
2.54mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ripple Current :
50mA
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
No
HTS Code :
Length :
3.81mm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ