CWR09HK475KP
Mfr.Part #
CWR09HK475KP
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
Pbfree Code :
No
Tolerance :
10%
Package / Case :
E
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
4.7μF
HTS Code :
Depth :
2.54mm
JESD-609 Code :
e0
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Height :
1.27mm
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Tan Delta :
0.06
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Leakage Current :
0.001mA
Length :
5.08mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm