CWR09HK475KBB\TR
Mfr.Part #
CWR09HK475KBB\TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ripple Current :
60mA
Tan Delta :
0.06
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
HTS Code :
Length :
5.08mm
Leakage Current :
0.001mA
Capacitance :
4.7μF
Positive Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
ESR :
4000 mΩ
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Operating Temperature (Max) :
125°C
Negative Tolerance :
10%
Pbfree Code :
No
Width :
2.54mm
Height :
1.27mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V