CWR09HK226MB\TR
Mfr.Part #
CWR09HK226MB\TR
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
Leakage Current :
0.004mA
Pbfree Code :
No
Length :
6.73mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Shape :
J BEND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.79mm
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Ripple Current :
130mA
Polarity :
POLARIZED
ESR :
1100 mΩ
Positive Tolerance :
20%
Dielectric Material :
Tantalum
Capacitance :
22µF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Width :
2.79mm
Negative Tolerance :
20%