CWR09HK225MM
Mfr.Part #
CWR09HK225MM
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
C
Datasheet
Download
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Height :
1.27mm
Pbfree Code :
No
Published :
Length :
5.08mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Package / Case :
C
Leakage Current :
0.001mA
Tolerance :
20%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.27mm
Polarity :
POLARIZED
JESD-609 Code :
e0
Tan Delta :
0.06
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
Capacitance :
2.2μF
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C