CWR09HK106JM
Mfr.Part #
CWR09HK106JM
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
F
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Tan Delta :
0.06
Tolerance :
5%
Leakage Current :
0.002mA
Package / Case :
F
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
10μF
Published :
Length :
5.59mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
not_compliant
Polarity :
POLARIZED
Height :
1.78mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Depth :
3.43mm