CWR09HH475KBB\W
Mfr.Part #
CWR09HH475KBB\W
Capacitance :
4.7μF
Positive Tolerance :
10%
Height :
1.27mm
Leakage Current :
0.001mA
Pbfree Code :
No
ESR :
4000 mΩ
Width :
2.54mm
Length :
5.08mm
Packing Method :
WAFFLE PACK
Packaging :
Bulk
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
HTS Code :
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Reach Compliance Code :
not_compliant
Tan Delta :
0.06
Negative Tolerance :
10%
Ripple Current :
60mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature (Min) :
-55°C