CWR09HC226KCB\W
Mfr.Part #
CWR09HC226KCB\W
Negative Tolerance :
10%
Positive Tolerance :
10%
ESR :
1100 mΩ
Length :
6.73mm
Height :
2.79mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
Width :
2.79mm
Packing Method :
WAFFLE PACK
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
not_compliant
Leakage Current :
0.004mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Tan Delta :
0.06
Ripple Current :
130mA
HTS Code :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Capacitance :
22µF