CWD48125P-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWD48125P-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Package / Case
Hockey Puck
Datasheet
Download
Description
RELAY SSR PANEL MOUNT
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Output Type :
AC
Published :
Voltage - Load :
48V~660V
Load Current :
125A
Package / Case :
Hockey Puck
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Series :
CW48
Mounting Type :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4V~32VDC
Factory Lead Time :
5 Weeks
Datasheets
CWD48125P-10
Sensata Technologies – Crydom CWD48125P-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V