CW161009A-22NJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW161009A-22NJ
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22NH 700MA 150MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case/Size Code :
Surface Mount :
yes
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Inductance :
22nH
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Test Frequency :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.065Lx0.045W 1.65mmx1.15mm
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
CW161009A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Current Rating (Amps) :
700mA
Rated Current-Max :
0.7A
Material - Core :
Ceramic
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
CW161009A-22NJ
Bourns, Inc. CW161009A-22NJ
CW161009A-22NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD