CW105550A-10NJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW105550A-10NJ
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 480MA 195MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Material - Core :
Ceramic
Frequency - Self Resonant :
3.9GHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Series :
CW105550A
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Test Frequency :
250MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Factory Lead Time :
18 Weeks
Inductance :
10nH
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating (Amps) :
480mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
DC Resistance (DCR) :
195mOhm Max
Rated Current-Max :
0.48A
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Surface Mount :
yes
Datasheets
CW105550A-10NJ
Bourns, Inc. CW105550A-10NJ
CW105550A-10NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD