CW02B50R00JE70HE
Mfr.Part #
CW02B50R00JE70HE
Description
RES 50 OHM 3.75W 5% AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
14.2748mm
Max Operating Temperature :
350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Resistance :
50Ohms
Published :
Power (Watts) :
3.75W
Factory Lead Time :
28 Weeks
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm
Max Power Dissipation :
3.75W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Datasheets
CW02B50R00JE70HE
Vishay / Dale CW02B50R00JE70HE
50Ohms, 3.75W, Wirewound,