CW02B4R700JE70HE
Mfr.Part #
CW02B4R700JE70HE
Description
RES 4.7 OHM 3.75W 5% AXIAL
Max Operating Temperature :
350°C
Length :
14.2748mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
3.75W
Factory Lead Time :
28 Weeks
Max Power Dissipation :
3.75W
Resistance :
4.7Ohms
Size / Dimension :
0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
CW02B4R700JE70HE
Vishay / Dale CW02B4R700JE70HE
4.7Ohms, 3.75W, Wirewound,