CW010R8200JE73HS
Mfr.Part #
CW010R8200JE73HS
Description
RES 0.82 OHM 13W 5% AXIAL
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Operating Temperature :
350°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
13W
Supplier Device Package :
Axial
Length :
45.2374mm
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Package / Case :
Resistance :
820mOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
13W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Datasheets
CW010R8200JE73HS
Vishay / Dale CW010R8200JE73HS
820mOhms, 13W, Wirewound,