CW010R3500KE733
Mfr.Part #
CW010R3500KE733
Description
RES 0.35 OHM 13W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
10W
Package / Case :
Axial
Contact Plating :
Tin
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Resistance :
350mOhm
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Diameter :
9.52mm
Radiation Hardening :
No
Composition :
Wirewound
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
13W
Feature :
Moisture Resistant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~350°C