CW010R2800KE733
Mfr.Part #
CW010R2800KE733
Description
RES 0.28 OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
280mOhm
Published :
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
13W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Diameter :
9.52mm
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%