CW010R2800KE123
Mfr.Part #
CW010R2800KE123
Description
RES 0.28 OHM 13W 10% AXIAL
Resistance :
280mOhm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
13W
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Diameter :
9.52mm
Power Rating :
10W