CW010910R0JR69
Mfr.Part #
CW010910R0JR69
Description
RES 910 OHM 13W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
13W
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
910Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Diameter :
9.52mm
Feature :
Moisture Resistant
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
28 Weeks
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Datasheets
CW010910R0JR69
Vishay / Dale CW010910R0JR69
Through Hole 910Ohm, Wirewound,