CW0106R200JE12HS
Mfr.Part #
CW0106R200JE12HS
Description
RES 6.2 OHM 13W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
6.2Ohms
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
13W
Published :
Not Applicable
Power (Watts) :
13W
Tolerance :
±5%
Series :
CW
Length :
45.2374mm
Max Operating Temperature :
350°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
CW0106R200JE12HS
Vishay / Dale CW0106R200JE12HS
6.2Ohms, 13W, Wirewound,