CW0105R100KE733
Mfr.Part #
CW0105R100KE733
Description
RES 5.1 OHM 13W 10% AXIAL
Diameter :
9.52mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
5.1Ohm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
13W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CW0105R100KE733
Vishay / Dale CW0105R100KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.1Ohm, Wirewound,