CW0105K100JR69
Mfr.Part #
CW0105K100JR69
Description
RES 5.1K OHM 13W 5% AXIAL
2
Power Rating :
10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
45.2374mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
9.52mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
5.1kOhms
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
28 Weeks
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Operating Temperature :
250°C
Package / Case :
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
13W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW0105K100JR69
Vishay / Dale CW0105K100JR69
Through Hole 5.1kOhms, 13W, Wirewound,