CW0104R000JR69
Mfr.Part #
CW0104R000JR69
Description
RES 4 OHM 13W 5% AXIAL
Not Applicable
Feature :
Moisture Resistant
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
13W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Diameter :
9.52mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
4Ohm
Datasheets
CW0104R000JR69
Vishay / Dale CW0104R000JR69
Through Hole 4Ohm, Wirewound,