CW0104K200KE73
Mfr.Part #
CW0104K200KE73
Description
RES 4.2K OHM 13W 10% AXIAL
Factory Lead Time :
28 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
13W
Power Rating :
10W
Diameter :
9.52mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
4.2kOhm
Tolerance :
±10%
Datasheets
CW0104K200KE73
Vishay / Dale CW0104K200KE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.2kOhm, Wirewound,