CW010430R0JE12
Mfr.Part #
CW010430R0JE12
Description
RES 430 OHM 13W 5% AXIAL
e3
Lead Diameter :
1.02 mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Published :
Factory Lead Time :
28 Weeks
Power Rating :
10W
Diameter :
9.52mm
Moisture Resistant
Construction :
Tubular
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
13W
Lead Length :
38.1mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
430Ohm
Datasheets
CW010430R0JE12
Vishay / Dale CW010430R0JE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 430Ohm, Wirewound,