CW0103K900JE73HS
Mfr.Part #
CW0103K900JE73HS
Description
RES 3.9K OHM 13W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
3.9kOhms
Length :
45.2374mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
13W
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
350°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Power Dissipation :
13W
Datasheets
CW0103K900JE73HS
Vishay / Dale CW0103K900JE73HS
3.9kOhms, 13W, Wirewound,