CW010390R0KE123
Mfr.Part #
CW010390R0KE123
Description
RES 390 OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
10W
Feature :
Moisture Resistant
Published :
Diameter :
9.52mm
Tolerance :
±10%
Resistance :
390ohm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Lead Length :
38.1mm
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
CW
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Power Rating :
10W
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
13W
Datasheets
CW010390R0KE123
Vishay / Dale CW010390R0KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 390Ohm, 13W, Wirewound,