CW010332R0KE733
Mfr.Part #
CW010332R0KE733
Description
RES 332 OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
10W
Mount :
Through Hole
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
9.52mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
13W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
332Ohm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Pbfree Code :
yes
Published :
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
CW010332R0KE733
Vishay / Dale CW010332R0KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 332Ohm, 13W, Wirewound,