CW01032K50KE123
Mfr.Part #
CW01032K50KE123
Description
RES 32.5K OHM 13W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Series :
CW
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
15 Weeks
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±10%
Max Power Dissipation :
10W
Power Rating :
10W
Packaging :
Bulk
Diameter :
9.52mm
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
32.5kOhm
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Tin
Published :
Feature :
Moisture Resistant
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
13W
Datasheets
CW01032K50KE123
Vishay / Dale CW01032K50KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 32.5kOhm, 13W, Wirewound,