CW01030R00KE123
Mfr.Part #
CW01030R00KE123
Description
RES 30 OHM 13W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Diameter :
9.52mm
Max Power Dissipation :
10W
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
10W
Radiation Hardening :
No
Resistance :
30Ohm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Series :
CW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±10%
Power (Watts) :
13W
Datasheets
CW01030R00KE123
Vishay / Dale CW01030R00KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 30Ohm, 13W, Wirewound,