CW01030K10JE73
Mfr.Part #
CW01030K10JE73
Description
RES 30.1K OHM 13W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
13W
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
10W
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
15 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
9.52mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Resistance :
30.1kOhm
Datasheets
CW01030K10JE73
Vishay / Dale CW01030K10JE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 30.1kOhm, Wirewound,