CW010300R0JE73HE
Mfr.Part #
CW010300R0JE73HE
Description
RES 300 OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
45.2374mm
Max Power Dissipation :
13W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
13W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Operating Temperature :
350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Resistance :
300Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
CW010300R0JE73HE
Vishay / Dale CW010300R0JE73HE
300Ohms, 13W, Wirewound,