CW0102K400JE73
Mfr.Part #
CW0102K400JE73
Description
RES 2.4K OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Power Dissipation :
13W
Tolerance :
±5%
Diameter :
9.52mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
CW
Construction :
Tubular
Resistance :
2.4kohm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Packing Method :
TR
Published :
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Datasheets
CW0102K400JE73
Vishay / Dale CW0102K400JE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.4kOhm, Wirewound,