CW01027K00KE12
Mfr.Part #
CW01027K00KE12
Description
RES 27K OHM 13W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
27kOhm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
Max Power Dissipation :
10W
Contact Plating :
Tin
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
10W
Power (Watts) :
13W
Diameter :
9.52mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
CW01027K00KE12
Vishay / Dale CW01027K00KE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 27kOhm, 13W, Wirewound,