CW010235R0JE73
Mfr.Part #
CW010235R0JE73
Description
RES 235 OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
13W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Series :
CW
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Tin
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
10W
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
28 Weeks
Resistance :
235Ohm
Diameter :
9.52mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Power Rating :
10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Datasheets
CW010235R0JE73
Vishay / Dale CW010235R0JE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 235Ohm, 13W, Wirewound,