CW01022K00JE12HS
Mfr.Part #
CW01022K00JE12HS
Description
RES 22K OHM 13W 5% AXIAL
Power (Watts) :
13W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
45.2374mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
22kOhms
Published :
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Power Dissipation :
13W
Supplier Device Package :
Axial
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
350°C
Package / Case :
Datasheets
CW01022K00JE12HS
Vishay / Dale CW01022K00JE12HS
22kOhms, 13W, Wirewound,