CW010215R0JE123
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW010215R0JE123
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 215 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~350°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
215Ohm
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
9.52mm
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
13W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
CW
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
10W
Power Rating :
10W