CW0101R650JE733
Mfr.Part #
CW0101R650JE733
Description
RES 1.65 OHM 13W 5% AXIAL
Resistance :
1.65Ohm
Diameter :
9.52mm
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
Packing Method :
TR
Power Rating :
10W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Axial
Published :
Power (Watts) :
13W