CW0101K800JE733
Mfr.Part #
CW0101K800JE733
Description
RES 1.8K OHM 13W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Diameter :
9.52mm
Contact Plating :
Tin
Moisture Resistant
Published :
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
1.8kOhm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
13W
Power Rating :
10W
Wirewound
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Datasheets
CW0101K800JE733
Vishay / Dale CW0101K800JE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.8kOhm, Wirewound,