CW0101K250KE123
Mfr.Part #
CW0101K250KE123
Description
RES 1.25K OHM 13W 10% AXIAL
EAR99
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Power (Watts) :
13W
Contact Plating :
Tin
Resistance :
1.25kOhm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±10%
Power Rating :
10W
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Diameter :
9.52mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CW0101K250KE123
Vishay / Dale CW0101K250KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.25kOhm, 13W, Wirewound,