CW01015R00HB12
Mfr.Part #
CW01015R00HB12
Description
RES 15 OHM 13W 3% AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Wirewound
Construction :
Tubular
Pbfree Code :
No
Power Rating :
10W
Through Hole
JESD-609 Code :
e0
Max Power Dissipation :
10W
Tolerance :
±3%
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Diameter :
9.52mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
15Ohm
Power (Watts) :
13W
Factory Lead Time :
28 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Datasheets
CW01015R00HB12
Vishay / Dale CW01015R00HB12
Through Hole FIXED RESISTOR, 15Ohm, 13W, Wirewound,