CW010147R0JE733
Mfr.Part #
CW010147R0JE733
Description
RES 147 OHM 13W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
13W
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Radiation Hardening :
No
Resistance :
147Ohm
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
9.52mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW010147R0JE733
Vishay / Dale CW010147R0JE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 147Ohm, Wirewound,